Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Острівець живої природи в Мар’їнській районній станції юннатів. Поради по догляду та утриманню тварин в домашніх умовах.

Дата: 21 січня 2021 о 09:32, Оновлено 21 січня 2021 о 09:41
71 перегляд

Морські свинки, хом'яки, черепахи, акваріумні рибки, шпорцеві жаби і навіть равлики створили невеликий острівець живої природи в Мар’їнській станції юних натуралістів. Ці маленькі живі істоти є джерелом великої насолоди не лише для дітей, але і дорослих. Адже сучасній людині не вистачає спілкування з дивовижним світом живої природи. Крім того, вони є чудовими антистресорами, здатними умиротворити та пом’якшити навіть дуже пригнічений стан. У дитини турбота про безпомічну істоту формує в характері відповідальність і розуміння, що тварина – не іграшка, вона потребує сумлінного догляду.

Морські свинки, хом'яки, черепахи, акваріумні рибки, шпорцеві жаби і навіть равлики створили невеликий острівець живої природи в Мар’їнській станції юних натуралістів. Ці маленькі живі істоти є джерелом великої насолоди не лише для дітей, але і дорослих. Адже сучасній людині не вистачає спілкування з дивовижним світом живої природи. Крім того, вони є чудовими антистресорами, здатними умиротворити та пом’якшити навіть дуже пригнічений стан. У дитини турбота про безпомічну істоту формує в характері відповідальність і розуміння, що тварина – не іграшка, вона потребує сумлінного догляду.

Для комфортного перебування усіх мешканців куточка живої природи обладнані зручні та досить місткі помешкання.
Догляд за маленькими мешканцями куточка живої природи здійснюють педагоги та вихованці  гуртків. Під час практичних занять гуртківці не лише знайомляться з характерами, особливостями поведінки та умовами утримання тварин, а й вчаться правильно годувати та доглядати за ними. Масову заготівлю рослинних кормів здійснюють учнівські бригади під час літньої еколого-польової практики, однак свіжу траву кульбаби, злаків, молочаю та конюшини вихованці починають збирати вже ранньою весною, оскільки овочі в цей період містять мало вітамінів.
Маленькі довірливі створіння не залишають жодного відвідувача закладу байдужим, особливо дитячу аудиторію. Звичайно, вигляд милого, чарівного звірятка сам по собі приносить естетичну насолоду. Однак тактильний контакт з твариною – можливість його погладити й потримати у руках – робить спілкування з ним більш цінним і глибоким. Тому діти, доглядаючи за пухнастими чотириногими мешканцями, в першу чергу, намагаються їх приручити.
Морські свинки та сірійські хом'яки користуються найбільшою популярністю серед юних натуралістів, оскільки, вже перебуваючи в дорослому стані, вони не намагаються кусатися, навіть якщо їх спеціально ніхто не приручав.

Пропонуємо познайомитися з мешканцями куточка живої природи.

ХОМЯК ЗОЛОТИСТИЙ (СІРІЙСЬКИЙ) - Це спокійні й доброзичливі гризуни є нащадками однієї єдиної самки передньоазіатського хом'яка, яку було знайдено в 1930 році в Сирії разом з дитинчатами. Кількох вдалось перевезти до Англії, де вони успішно почали розмножуватись. При розведенні були отримані різні форми цього виду: довгохутряна, атласна, хвиляста; а також різне забарвлення хутра: біле, руде, кремове, чорне, чорно-біле тощо.

Утримувати хом'яків можна у металевих клітках розмірами 50 х 30 х 30 см або в акваріумах достатньо великих розмірів (літрів на 50), закритих зверху сітчастою кришкою. Помешкання облаштовують будиночком та різноманітними "меблями", а саме: драбинками, корчаками, біговим колесом, щоб хом’ячок мав можливість постійно рухатись і розвиватись, уникаючи таким чином ожиріння.

В клітці у хом'яка завжди повинні бути як зернові (овес, ячмінь, пшениця), так і соковиті корма (морква, капуста, яблука, листя кульбаби та конюшини). Води не потребують, оскільки необхідну вологу гризуни отримують з овочів і фруктів. Раз на тиждень слід давати
сир, яйце або нежирне варене м'ясо.

Хом'яки – поодинокі тварини, тому навіть якщо самку і самця вдалось успішно поєднати, бійки між ними можуть виникнути пізніше, коли самка збереться народжувати дитинчат. Тому самця на цей період краще відсадити, а мати якнайменше турбувати. Розмножуються хом'яки 2-3 рази на рік, статева зрілість настає у 2-х місячному віці, вагітність триває 2 тижні. В одному приплоді буває від 5 до 12 малят, які швидко ростуть і за 3-4 тижні стають самостійними. Їх можна відсаджувати від матері і займатись прирученням. Тривалість життя хом'яка становить від 2 до 6 років.

 

Морська свинка
Ці мирні гризуни були одомашнені мешканцями Перу задовго до відкриття Америки, а в Європу їх завезли більше 400 років назад. Тому раніше їх називали "заморськими". До них ставились як до забавних заморських тваринок. Звідси, мабуть, і виникла їх перша назва "заморські", однак з часом її скоротили і свинок охрестили морськими. Існує кілька порід і кольорових форм свинок. Їх розрізняють за хутряним покровом – короткохутряних, розетчастих і довгохутряних, або ангорських. Від коричнево-бурої висхідної форми свинки були виведені білі, чорні, золотисті, блакитні, горностаєві, двокольорові і трикольорові звірки.
Морські свинки – невимогливі тварини. Утримують їх у великих акваріумах або клітках (50 х 100 см), будиночок ставити не-обов’язково, оскільки цей гризун – дуже довірлива і товариська тварина. Навіть без укриття свинка почуває себе досить комфортно. На дно помешкання крім тирси кладуть і сіно, але не для влаштування гнізда, а для їжі. Годують тварину рослинною їжею, при цьому з весни овочі слід поступово замінювати травою, однак в літній період все одно продовжують давати сіно. Вологий корм обов’язково витирають або висушують.
Морські свинки досягають статевої зрілості у 3-х місячному віці, але спарювати їх краще з 6-ти місячного віку. Вагітність триває трохи більше двох місяців, а дитинчат у однієї самки може бути два-три, зрідка до п’яти. Малюки з’являються вже зрячими і вкритими хутром. На другий-третій день вони вже самі починають їсти траву або овочі. Однак мати продовжує годувати малечу молоком ще два-три тижні.
Морські свинки дуже доброзичливі й практично не кусаються. Тривалість життя їх становить 8-10 років, а тому вона буде надійним чотириногим другом протягом кількох років.

 

 

 СЕРЕДНЬОАЗІАТСЬКА СУХОПУТНА ЧЕРЕПАХА   Ареал її проживання охоплює Середню Азію, степи від Китаю до Казахстану і Узбекистану. Ці черепашки полюбляють  піщаний грунт, хоча нерідко зустрічаються і на суглинках. Найчастіше вони селяться на скелястій або горбистій місцевості, де є доступ до води, а трави росте багато.

Ці невеликі істоти живуть в нірках, які риють самостійно, але бувають випадки, коли обживають чужі оселі. Вони живуть в посушливих районах, але вибирають місця з максимально високою вологістю, що була можливість  рити нори.

Занесена як зникаючий вид до Червоної книги через неконтрольоване виловлювання браконьєрами.

Умови утримання - Тривалість світлового дня для середньоазіатської черепахи рекомендують встановлювати на рівні не менше 12 годин на день.  Черепаха це травоїдна тварина, отже основний раціон повинна становити їжа рослинного походження. Влітку це: трава, кульбаби, листя салату, конюшина, листя молодої капусти. Якщо Ви збираєте траву самостійно, робіть це подалі від автомобільних дорі. Можна вводити в раціон черепахи фрукти і овочі, наприклад банани, яблука, сливи, абрикос, гарбуз, листя капусти.

Годувати дорослу особину слід один раз в два-три дні. Молодих черепах годують кожного дня. Не слід давати черепасі продукти тваринного походження, такі як м'ясо, сир, молоко, рибу і т.п. Пам’ятайте , ваш улюбленець повинен  їсти те, чим харчується  в  природі і тоді він проживе довге і щасливе життя Вам и собі на радість.

ЧЕРВОНОВУХА ЧЕРЕПАХА

Вода є основним середовищем існування багатьох тварин, серед яких є і рептилії, а саме: багато видів черепах, що мешкають у морях, океанах, озерах, ріках, болотах. Мова  піде про  прісноводних черепах, які чудово почуваються в куточку живої природи станції юних натуралістів. Це  червоновуха черепаха, її батьківщина Північна Америка. Та європейська болотяна черепаха, ареал розповсюдження якої знаходиться  в Центральній та Південно-Східній Європі, у тому числі і у нас в Україні.  Зрідка зустрічається цей вид черепахи і в нашому Мар’їнському  районі.

Червоновуха черепаха є найбільш звичною з усіх прісноводних черепах. Свою назву вона отримала за червоні плями по бокам голови, на тому самому місці, на якому у багатьох тварин розташовані вуха. Непогано почуває себе в домашніх умовах і болотна черепаха, поширена в нашій місцевості.

Для прісноводних черепах найбільш комфортним для життя є акватераріум – скляний столітровий акваріум, третя частина якого буде грати роль суші. Останню відділяють від водної частини стінкою з каміння і засипають піском. Глибина води має становити 20-30 см, щоб черепахи могли плавати і ниряти.

Для гарного самопочуття червоновухій черепасі потрібна температура +20-28оС (болотяна добре себе почуває і при кімнатній температурі). Акватераріум слід забезпечити грілкою з терморегулятором і системою фільтрації, оскільки вода у черепах забруднюється набагато швидше, ніж в акваріумі з рибками.

Годують черепах нежирним м’ясом, рибою, дощовими черв'яками, тарганами, прісноводними молюсками.

У якості рослинного вітамінного корму тваринам пропонують капусту, салат, ряску, різноманітні водорості, раз на тиждень слід давати мінеральну підкормку – гліцерофосфат кальцію або товчену яєчну шкаралупу, ховаючи її у шматочках м'яса.

Черепах у віці до двох років годують щоденно, а дорослим достатньо отримувати їжу 2-3 рази на тиждень.

Влітку черепах можна час від часу виносити погрітися на відкритому сонці. Взимку дефіцит сонячних променів компенсує спеціальна лампа з ультрафіолетовим випроміненням.

Скільки червоновуха черепаха проживе без води, якщо втекла з акваріума? Досить довго, буває що вони тікають з акваріума і господарі знаходять їх лише через кілька днів, млявих, але живих. Загалом, добу або дві вона проживе спокійно, але буде страждати від висихання.

Пам’ятайте, що рішення про те, що б завести домашню тварину, обов’язково має бути продуманим, зваженим і прийнятим всіма членами сім’ї.  Як буде жити, і відчувати себе вихованець у Вашій родині, чи буде добре йому, чи буде він дарувати щастя і приносити радість Вам  буде цілком залежати тільки від його господарів.  Памятайте «ми у відповіді за тих, кого приручили». І тому, беручи у родину тваринку, пам’ятайте про високий ступінь відповідальності  та турботи.

Керівник гуртків Ломанцова Т.Д.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.