Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 9 чоловік

Гурток "Юні бджолярі" керівник Куча Т.А.

Дата: 23 січня 2021 о 14:57
59 переглядів

ПІДЖИВЛЕННЯ БДЖІЛ ВЗИМКУ: ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ, ЯК ПРАВИЛЬНО І КОЛИ ПІДГОДОВУВАТИ
Кінець зимового періоду бджоли починають відчувати на початку лютого. Саме тоді комахи потребують особливого догляду і якісне харчування. Основною їжею для них, безумовно, залишається перга і мед. Однак, бувають випадки, коли з якої-небудь причини цього корму стає недостатньо. Хороший бджоляр знає, що в даній ситуації допоможе підгодівля бджіл взимку. Тому він готує її завчасно.
Чому зимова підгодівля бджіл важлива?
На жаль, багато недосвідчених пасічники забувають про необхідність даної процедури. Це не дивно, адже бджільництво — це досить трудомісткий процес, особливо для новачків. Проте, підгодівля бджіл в лютому є обов’язковою. З її допомогою комахи благополучно проведуть зимівлю, а з приходом весни, почнуть вести активний спосіб життя. В іншому ж випадку, їм знадобиться тривалий час для відновлення своїх сил, замість медового збору.
Загалом, підгодівля бджіл в кінці зими має такі переваги:
Економія сил вихованців. Їм не доводиться витрачати свою енергію в пошуках пізніх осінніх квітів;
Залишається більше бджолиної продукції для власних потреб або продажу;
Одночасно з цим, можна займатися лікуванням і профілактикою мешканців вуликів;
Виникає велика ймовірність збільшення розплоду до приходу весни;
Це зручніше щодо фінансових і тимчасових витрат.
Для того, щоб такі заходи принесли максимум користі, слід ретельно вивчити всі нюанси, які допоможуть зрозуміти, як правильно годувати бджіл взимку. На перший погляд, така процедура може здатися дуже простий. Все ж на практиці це не так просто. Навіть найменший нехтування правилами може принести цілий ряд негативних наслідків, які досить складно вирішити.
Коли підживлення не потрібне?
Головним правилом, яке слід завчити пасічнику, є період, коли необхідно здійснювати підгодівлю вихованців. Не рекомендується цього робити раніше кінця лютого або початку березня. Якщо не дотримуватися такої поради, то можна спровокувати такі неприємності як збудження сім’ї, підвищення червління бджолиної матки, а також пронос.
Підживлення для бджіл на зиму необхідне тільки тоді, коли виявляється різкий недолік харчування. Також, воно не буде зайвим при отриманні меду низької якості або при необхідності профілактики різних хвороб у комах. Найчастіше для цього застосовують цукровий сироп, канді, медову суміш або льодяники.
Кожен з варіантів підбирається в залежності від нестачі того чи іншого компонента в раціоні жителів пасіки. Дбайливий бджоляр розрізняє такі вимоги без особливих зусиль. Тому слід знати особливості кожного методу підживлення, щоб вибрати найбільш підходящий з них.
Використовуємо канді
Зимові підгодівлі для бджіл дуже часто складаються зі вступу в їжу медово-цукрового тіста. У бджільництві воно більш відоме під назвою канді. Приготоване канді розкладають на рамки у вуликах. Крім того, в його складі можуть міститися різні медикаментозні засоби. Таким чином, цей вид прикорму здатний виконувати профілактичну роль.
На сьогоднішній день, як ніколи актуальними знайшло канді з цукрової пудри і меду. Рецепти, які допоможуть дізнатися, як правильно його приготувати, запропоновані у великому обсязі, і знайти їх не складе труднощів.
Цукровий сироп для зимівлі
Підживлення бджіл в зиму цукровим сиропом теж займає почесне місце серед професійних бджолярів і аматорів. На практиці цей метод приносить позитивний результат. Сироп допомагає вберегти мешканців пасіки від смерті в холодну пору року, коли забір меду є неможливим. У цукрі натурального походження відсутні шкідливі компоненти, тому комахи добре його використовують в період першого розплоду.
При цьому, варто зауважити, що в такому кормі немає білка. Якщо підгодовувати бджіл взимку цукровим сиропом, то існує ймовірність того, що у них виникне білкове голодування. В такому випадку неможливо обійтися без добавок. Незважаючи на це, таке харчування сприятливо позначається на здоров’ї вихованців з приходом весни. Воно не перевантажує кишечник, і як наслідок, знижує ризик появи проносу.
Сироп готують в пропорціях 1: 1. У такому вигляді він схожий з нектаром, тому бджоли з задоволенням приймуть запропоновану їм їжу. Слід зазначити, що годувати їх необхідно в годівницях, а цукровий розчин рекомендується часто міняти, до настання процесу кристалізації.
Як відомо, мед є натуральною їжею для бджолиної сім’ї. Саме його вони вживають протягом зимового періоду. У ньому містяться всі необхідні речовини для нормального самопочуття комах. Тому, варто підготувати запас меду заздалегідь. Тоді у вас не виникне питань, як підгодувати бджіл взимку медом.
Однак, потрібно звернути увагу на те, щоб він не був зацукрованим. У такій ситуації його слід розтопити. Особливо хорошим для цієї мети вважається мед з білої акації. Він містить в собі всі важливі властивості, які сприятливо впливають на організм крилатих трудівниць.
Медово-пергова суміш
Ще одним хорошим варіантом підгодівлі в зимовий період вважається медово-пергова суміш. Її також прийнято використовувати в кінці зими, оскільки саме тоді у бджіл зростає потреба в білковій їжі.
У сучасному бджільництві ця суміш готується з рівних частин перги і меду. Перед тим як вона закладається в годівницю, її можна розбавити водою.
У разі, коли у вас не знайдеться хорошої перги, є можливість вчинити так: після того як ви завершили відкачування меду, її можна виявити на рамках. Необхідно вирізати стільники і пропустити їх через м’ясорубку. Потім потрібно змішати масу з медом і закрити її в банки. Дуже часто, перед годуванням, до приготовленої суміші додають невелику кількості меду і скачують її в коржі.
Цукровий льодяник
Такий вид підгодівлі є порятунком, якщо у вас не вийшло заготовити для бджіл достатній обсяг меду. Цей варіант стає прекрасною заміною. Для виготовлення льодяників, в каструлі з емальованим покриттям змішують воду з цукром в пропорції 1: 5. Після цього, слід проварити розчин до отримання густої консистенції.
Готові ласощі викладають на рамки, попередньо застеливши їх папером. Після того як льодяник повністю застигне, їх поміщають в вулики.

Підживлення — замінник перги
Як було сказано вище, основна їжа бджіл в зимовий період — це перга і мед, але якщо цього недостатньо, то досвідчені пасічники рекомендують вдатися до її заміни. Такий замінник використовують в кінці лютого або на початку березня. Звичайно, повністю заповнити потреба комах в білку з його допомогою не вдасться. Але він дозволяє збільшити весняний приріст бджолосімей. А коли відсутня перга, без його допомоги не обійтися. Називається цей замінник — суміш Гайдак.
В його основу входить борошно з сої. При цьому вона знежирена і є продуктом дрібного помелу. Склад цієї суміші містить такі компоненти:
Незбиране сухе молоко;
Харчові дріжджі;
Курячі жовтки;
Казеїн.
Крім того, для додання більш підходящого смаку даної підгодівлі, можна зменшити кількість борошна. Замість неї додають пергу. Як показує практика, саме в такому вигляді суміш Гайдак стає привабливішим для крилатих трудівниць. Варто відзначити, що соєве борошно не можна замінювати злаковим. Воно згубно впливає на бджолиний організм. В крайньому випадку можна застосовувати горохове.
Незважаючи на те, що підгодівля бджіл в зимову пору року є дуже важливим етапом, на сьогоднішній день не існує певного алгоритму дій в цьому питанні. Тому кожен пасічник обирає найоптимальніший варіант для своїх вихованців.
Єдиною загальною рекомендацією в цьому відношенні може бути тільки завчасна підготовка до зимівлі. Слід пам’ятати, що необхідність підгодівлі виникає практично завжди. Тому, ви повинні приготувати продукти, які допоможуть підтримати стан бджіл в нормі до весни.
Далі, потрібно дотримуватися тих правил, які встановлені для того чи іншого способу підживлення комах. Якщо ви будете дотримуватися всіх порад, то результати виявляться вельми приємними як для вас, так і для ваших підопічних.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.