Гурток «Друге життя речей» Керівник гуртків: Обрєзан Надія Іванівна
Гурток «Друге життя речей»
Керівник гуртків: Обрєзан Надія Іванівна
Тема:Техніка тиснення на шкірі і нанести візерунки з допомогою ножа і фарб. Створення мережевого браслета.
Всі ви напевно бачили гарні шкіряні вироби, на яких присутні візерунки: приміром, ремені, сумки, гаманці, портмоне або папки. Як же робиться тиснення на шкірі в домашніх умовах? Ми розповімо про це ремесло. Вдома можна застосовувати прес і найпростіший молоток. Вам також знадобиться праска. Якщо говорити про техніку виготовлення візерунків, зауважимо, що в усіх варіантах їх виготовлення діє принцип тиску і нагрівання, або тільки тиску. Для виготовлення тиснених виробів у домашніх умовах можна застосовувати різні штампи та кліше для самостійного тиснення на шкірі, які продаються в спеціалізованих торгових точках.
Тиснення на виробах зі шкіри, яке ви можете виконати самі, своїми руками, буває різних видів, існує два варіанти нанесення візерунків:
• Перший варіант називається сліпою, коли на гладку поверхню з допомогою кліше наноситься малюнок.;
• Другий варіант – нанесення візерунків за допомогою фольги. Вам знадобиться обладнання для тиснення та нанесення малюнків на шкіру у вигляді кліше, а також буде необхідна фольга. При такому методі фольга вставляється між виробом і кліше, при цьому виходять кольорові малюнки.
Які вам знадобляться інструменти, для того щоб нанести візерунки, вам буде просто необхідний спеціальний інструмент для тиснення на вироби із шкіри: «поворотний» ніж з насадками – байвеллер. Але найголовніший інструмент у вашій справі – штамп. Після того, як промили шкіру водою з допомогою ударів по штампу молоточком на поверхню наноситься малюнок. Такі інструменти дуже прості, тому з ними буде нескладно навчитися звертатися.
Шкіряний браслет своїми руками .
Тепер прорізаємо всі лінії візерунка за допомогою канцелярського ножа. Це найвідповідальніша операція - потрібно вести лезо прямо по лінії і стежити, щоб глибина розрізу була скрізь однакова. Прорізати шкіру потрібно приблизно на третину в глибину, не більше. Особливу увагу варто звернути на куточки і стики ліній - там не повинно залишатися зазорів. Коли всі лінії прорізані, беремося за запальничку. Будемо дуже акуратно проводити кінчиком полум'я по візерунку, нагріваючи шкіру. Від цього краю розрізів почнуть завертатися, і малюнок стане чітким і рельєфним. Зрозуміло, потрібно бути акуратними і не перегріти шкіру, інакше вона може «скулитися» і поміняти колір. Рухи повинні бути легкими і короткими. Після цього приходить черга фарб. Спочатку потрібно покрити весь візерунок білою фарбою як основою, щоб всі інші кольори лягли добре. Профарбовуємо опуклі частини, акуратно і не поспішаючи, стежимо, щоб фарба не потрапляла на інші місця. Після білої фарби можна задуматися про колір. До слова, акрилова фарба сохне дуже швидко, тому майже не доведеться чекати. Вибирайте відтінки і фарбуйте, як сподобається. Мені до душі лаконічність, тому мій візерунок просто двоколірний.
На цьому наша робота по нанесенню візерунка завершується. Щоб зробити браслет більш закінченим, можна обробити край: прошити ниткою або смужками шкіри. Ну і всунути шнурівку, звичайно. Краса цієї техніки в тому, що можна втілити практично будь-яку свою фантазію - візерунки можуть бути якими завгодно. Ну і крім того, можна зробити не тільки браслет, але і підвіску, сережки, прикрасити сумку або чоботи. Варіантів маса!